HIV/AIDS – mam wiedzę, więc się nie boję

„HIV/AIDS – mam wiedzę, więc się nie boję” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie prozdrowotne (13.02.2019 r.), zorganizowane przez Jowitę Zegarską, uczennicę III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej.

 

Uczestnicy spotkania otrzymali sporą dawkę wiedzy dotyczącej profilaktyki i wykrywalności wirusa HIV. Do udziału w prelekcji zaproszona została przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żaganiu Małgorzata Maternowska, która zapoznała zebranych z danymi dotyczącymi wykrywalności wirusa HIV, sposobów leczenia i zapobiegania zarażeniu.

M. Maternowska wskazała uczestnikom miejsca, w których wykonywane są anonimowe badania na obecność wirusa w organizmie człowieka. Najbliższe punkty konsultacyjne znajdują się w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.

Wśród zaproszonych gości byli także: Wicestarosta Powiatu Żagańskiego Anna Michalczuk, Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Szkoły Podstawowej w Iłowej.

Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń, a także inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Podczas panelu rozstrzygnięto konkurs pt. „Mam wiedzę, więc się nie boję”, organizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczniowie wykonali prace plastyczne, plakaty, prezentacje multimedialne i filmiki krótkometrażowe. Nagrody wręczyła Anna Michalczuk Wicestarosta Powiatu Żagańskiego oraz Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański.

W kategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nagrody otrzymali:

I miejsce Karolina  Broś

II miejsce Alicja Świrlik

III miejsce Klaudia Klisowska

W kategorii Szkoła Ponadgimnazjalna:

I miejsce Eryk Madera

II miejsce Adrian Kocot

III miejsce Dawid Powalewski.

Gratulujemy!

GALERIA

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl