Iłowianin podwójnym mistrzem świata

Mieszkaniec Gminy Iłowa Pan Krzysztof Anklewicz wywalczył dwa złote medale w Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu.

 

Zawody organizowane przez International Federation of Armwrestling (IFA) odbyły się dniach 4-6 grudnia 2019 w Rumii. Armwrestling, czyli siłowanie na rękę, to typowy sport walki, w którym oprócz siły niebagatelną rolę odgrywa technika, taktyka oraz odporność psychiczna. Walczy się na prawą, jak i na lewą ręką. W Polsce jest to wciąż młoda dyscyplina, dynamicznie się rozwijająca.

Na zawody w Rumi przyjechało ponad 800 zawodników i zawodniczek z 34 krajów. Pierwsze dwa dni zmagań należały do amatorów. W mistrzostwach świata wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek – seniorzy, juniorzy, mastersi i grand mastersi oraz zawodnicy niepełnosprawni. W każdej kategorii wiekowej zawodnicy byli podzieleni na wiele kategorii wagowych, walczono na obie ręce.

Reprezentant naszej gminy Pan Krzysztof Anklewicz zdobył podwójne mistrzostwo świata w kategoriach disabled +95 kg na rękę prawą i rękę lewą. Zajął także 8 miejsce w kategorii senior do 105 kg, co sprawiło, że stał się ósmym najsilniejszym człowiekiem na świecie.

Gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.