Kreatywnie i sportowo

Prawdziwie wspólnotowy charakter miały warsztaty tworzenia kalendarza wydarzeń gmin Iłowa – Jänschwalde, które odbyły się 22 czerwca br. w Iłowej.

 

W miniony weekend (22-23 czerwca br.) zrealizowana została pierwsza część transgranicznego projektu pt. „Poszerzając horyzonty. Polsko-niemiecki kalendarz wydarzeń” dofinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr” dla Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Uczestnicy dwudniowego projektu wzięli udział w zajęciach kreatywnych oraz sportowych. Pierwszego dnia trzydziestu mieszkańców gmin Iłowa i Jänschwalde pracowało nad ustalaniem najważniejszych wydarzeń w obu gminach i ich oprawą wizualną.

– Założeniem wspólnych warsztatów było wyłonienie tych wydarzeń, które z punktu widzenia mieszkańców mają duży potencjał promujący ich miejscowości. Możemy powiedzieć, że były to w pewnym sensie konsultacje społeczne, których efektem będzie wydanie wspólnego kalendarza imprez na 2020 rok – mówi Agata Rokita, która wraz z Jerzym Gontarzem prowadziła kreatywne zajęcia w Iłowej.

Warsztaty upłynęły w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy sprawnie pracowali w dwóch grupach, aby w wizualnej formie oddać charakter wybranych wydarzeń. Powstały projekty plakatów, które będą wskazówką i inspiracją do opracowania graficznego i promocji eventów w przyszłości.

Drugiego dnia projektu (23 czerwca) postawiono na zajęcia ruchowe i zdrowotne. Nordic Walking poprowadziła Ewa Gubernator, która przeszkoliła uczestników i dobrała odpowiednie ćwiczenia rozgrzewające a także przygotowała trasy marszu. Tego dnia polsko-niemiecka grupa przebyła pond 3,5 km alejkami parku Dworskiego w Iłowej wspólnie promując aktywną turystykę w regionie przygranicznym.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia: