Nowa #biblioteka – nowe możliwości!

Nowa biblioteka – nowe możliwości! Tak można określić wszystko to, co wkrótce będzie się działo w wyremontowanej i oddanej do użytku nowej Bibliotece Publicznej w Iłowej. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie obiektu!

Podczas wydarzenia, które zaplanowano na dzień 16 maja br. odbędzie się m.in. projekcja multimedialna, podczas której na trójwymiarowej makiecie iłowskiego pałacu, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany mapping.

Uroczystej prezentacji obiektu dokona Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, który poprowadzi także wideokonferencję z Marszałkiem Województwa Lubuskiego Elżbietą Anną Polak oraz Tomaszem Makowskim Dyrektorem Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Otwarcie zmodernizowanej instytucji kultury organizowane jest w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem #biblioteka. W związku z tym maj upłynie w Iłowej pod znakiem wydarzeń kulturalnych. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym programem:

PROGRAM.pdf

RELACJA TVP GORZÓW WLKP.

Przebudowa biblioteki była możliwa dzięki realizacji projektu „Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iłowej wraz z utworzeniem sali multimedialnej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 – Działanie 4.4 Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego.