O bezpieczeństwie i dodatkowych patrolach

16 kwietnia br. w Iłowej odbyło się spotkanie mieszkańców gminy z przedstawicielami Policji. 

 

Do dyskusji zaproszeni zostali reprezentanci Policji w Żaganiu: I Zastępca Komendanta Powiatowego mł. insp. Jacek Banc, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Andrzej Dec oraz Oficer Prasowy st. sierż. Aleksandra Jaszczuk. Komisariat w Iłowej reprezentował Komendant Ryszard Hryniewiecki, Starostwo Powiatowe w Żaganiu Wicestarosta Anna Michalczuk. 

Spotkanie, w którym uczestniczyli mieszkańcy, radni miejscy oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego otworzył i poprowadził Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański. Przedstawiciele Policji omówili statystyki dotyczące zdarzeń mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Radni zawnioskowali o częstsze monitowanie Placu Wolności oraz zwiększenie patroli ruchu drogowego w całej gminie.

Funkcjonariusze podsumowali i przedstawili miniony rok pracy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu oraz Komisariatu w Iłowej. – W ostatnim kwartale 2019 roku do użytku oddany zostanie nowy komisariat Policji w Iłowej. To dobra okazja, aby wystąpić z prośbą o zwiększenie liczby etatów w naszej jednostce. Faktyczna liczba Policjantów pełniących służbę w Iłowej to 12 – mówił podczas spotkania komendant Ryszard Hryniewiecki.

Przedstawiciele Policji zapewnili, że dobra współpraca z samorządem gminy Iłowa jest dla nich bardzo ważna i są otwarci na dalsze działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.