Orszak Trzech Króli – po raz pierwszy w Iłowej!

6 stycznia 2020 roku w 872 miejscowościach Polski pojawią się Orszaki Trzech Króli. Tak będzie także w Iłowej!

 

Jest to wspólna inicjatywa burmistrza Pawła Lichtańskiego, Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa księdza Tadeusza Lubiatowskiego i Centrum Kultury w Iłowej. To znaczące wydarzenie w życiu wiernych, a także działanie artystyczne mające na celu jednoczenie społeczności lokalnej wokół tematów związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

Król Europy wraz ze swoim orszakiem powędruje do żłóbka ubrany w szaty w kolorze czerwonym, Król Azji z orszakiem – w kolorze zielonym, Król Afryki z orszakiem w kolorze niebieskim. Wszystkim uczestnikom orszaków w Polsce Fundacja Orszak Trzech Króli zapewnia korony w wymienionych kolorach, naklejki, śpiewniki oraz trzy sztandary.

Zachęcamy Państwa do wybrania kontynentu i dobór ubrania w kolorze określonym dla danego kontynentu. Będzie pięknie jeżeli stworzymy trzy grupy orszakowe w czerwonym, zielonym i niebieskim kolorze.

Orszakowemu kolędowaniu ton nadawać będzie Orkiestra Dęta Centrum Kultury i zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwand.

Już teraz serdecznie zapraszamy mieszkańców do przygotowania się do tego wydarzenia!