Piknik Patriotyczny na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Przed nami wyjątkowy czas. Gmina Iłowa aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

29 września br. zapraszamy na Piknik Patriotyczny, podczas którego w szczególny sposób upamiętnimy wydarzenia z 1918 roku. W programie jest  m.in. patriotyczny koncert rockowego zespołu Contra Mundum, wykonującego utwory znanych polskich poetów-żołnierzy. Najważniejszym wydarzeniom pikniku towarzyszył będzie historyczny pokaz ułanów i amazonek w wykonaniu Klubu Kawaleryjskiego im. 12. Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina. Ten widowiskowy pokaz musztry, tańca na koniach i władania bronią odbędzie się w Parku Dworskim.

Wieczorną gwiazdą wydarzenia będzie polski raper Sobota.  Artysta znany jest z takich hitów, jak Kołysanka czy Jeszcze będzie hajc.

Zachęcamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, którego ważnym elementem będzie także otwarcie nowej drogi gminnej łączącej Strefę Aktywności Gospodarczej w Iłowej z drogą wojewódzką nr 296.

Ta największa inwestycja drogowa w historii Gminy Iłowa, zrealizowana została dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na Lata 2016-2019, zapewniając rozwój Gminie Iłowa na kolejne kilkanaście lat.

Bądźmy tego dnia razem!