Po pierwsze człowiek

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

 

Przed nami Dzień Pracownika Socjalnego (21 listopada) obchodzony nieprzerwanie od 1990 roku.

Pomoc społeczna to misja, poświęcenie i oddanie drugiemu człowiekowi. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej za wysiłek oraz pracę na rzecz osób potrzebujących, za poświęcenie także w tym szczególnie trudnym czasie epidemii.

Pracownik socjalny to zawód, którego podstawą jest chęć niesienia pomocy, ale także konsekwencja i upór w dążeniu do poprawy jakości życia mieszkańców. W imieniu samorządu gminy, składamy serdeczne życzenia spełnienia i satysfakcji a także powodzenia w pracy na rzecz drugiego człowieka.

Przypominamy, że na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej można znaleźć szczegółowe informacje o rodzajach wsparcia udzielanego przez pracowników socjalnych; dodatkowo informacje o pomocy gminy oferowanej w ramach programu Wspieraj Seniora można znaleźć tutaj: http://ilowa.pl/aktualnosci/seniorze-sprawdz-jak-uzyskac-wsparcie.

foto. pixabay.com