Spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański zwołał specjalne posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (12 marca) związane z wystąpieniem w Polsce wirusa SARS-CoV-2.

 

Podczas spotkania, w którym wzięli udział m.in. kierownicy referatów urzędu oraz jednostek organizacyjnych gminy omówiono najważniejsze obszary, którymi  gmina powinna się zająć w najbliższych dniach.

-Wśród nich jest przede wszystkim przygotowanie miejsc do ewentualnej kwarantanny dla osób podróżujących przez naszą gminę. Podjęliśmy również decyzję o ograniczeniu bezpośredniego kontaktu mieszkańców z urzędnikami oraz pracownikami innych jednostek organizacyjnych gminy. W trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników urzędu i instytucji, proszę o rozważenie możliwości ograniczenia osobistego załatwiania spraw. Rekomenduję procedowanie w formie korespondencji tradycyjnej, elektronicznej lub telefonicznej – mówi burmistrz Paweł Lichtański. – Proszę zachować zdrowy rozsądek i uważać na siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o tych najbardziej potrzebujących i schorowanych, którzy w najbliższych dniach szczególnie będą potrzebowali naszej uwagi i pomocy – dodaje włodarz. 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców utworzyliśmy na stronie internetowej gminy dedykowaną zakładkę z praktycznymi informacjami dotyczącymi koronawirusa, które mogą przydać się każdemu z nas:

http://ilowa.pl/koronawirus-jak-sie-chronic