Strzała i władza w rękach seniorów

Tydzień Seniora w Iłowej rozpoczął się oficjalnym przekazaniem przez Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego herbowej strzały w ręce seniorów.

 

Program Tygodnia Seniora (14-18.10.2019 r.) obfitował w wyjazdy i aktywności skierowane do osób 55+. Grupa teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Oficjalnie bez nazwy” zaprezentowała spektakl pt. „Kandydatki na żonę” podczas inauguracji roku akademickiego UTW w Szprotawie.

Zespół wokalny UTW „Uniwand” wziął udział w Lubuskim Przeglądzie Senioralnych Zespołów Artystycznych w Sulechowie. Grupa seniorów rywalizowała także w konkurencjach sportowych podczas Powiatowego Dnia Seniora zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu na podzamczu Pałacu Książęcego.  Chętni wybrali się na wycieczkę do Zamku Czocha.

Polski Związek Emerytów i Rencistów w Iłowej zorganizował zabawę taneczną, podczas której osoby szczególnie zaangażowane w działalność Związku otrzymały wyróżnienia i upominki.

W uroczystym przemarszu ulicami Iłowej słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przejęli klucze – strzałę z herbu od Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego, obejmując tym samym symboliczną pełnię władzy nad Iłową.

Seniorzy z Iłowej podczas Tygodnia Seniora aktywnie uczestniczyli w warsztatach tworzenia biżuterii, ale także w badaniach poziomu cukru i ciśnienia krwi, zabierali głos w sprawie zdrowego stylu życia, uczestniczyli w szkoleniu jak dbać o układ kostny.

W miniony piątek seniorzy z żalem oddali strzałę i władzę Burmistrzowi Pawłowi Lichtańskiemu, kończąc tym samym świętowanie Tygodnia Seniora.