Policja świętowała w Iłowej

18 lipca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu obchodzili swoje święto.

 

W Powiatowych Obchodach Święta Policji, wzięli udział policjanci, pracownicy cywilni, przedstawiciele emerytów policyjnych oraz przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Starosta Żagański Henryk Janowicz, Burmistrz Żagania Daniel Marchewka – reprezentowany przez Panią Teresę Łapczyńską – skarbnika Urzędu Miasta w Żaganiu, Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha, Burmistrz Małomic Małgorzata Sendecka, Wójt Gminy Żagań Tomasz Niesłuchowski i Wójt Gminy Niegosławice Jan Kosiński, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji, jednostek i organizacji, z którymi żagańska jednostka na co dzień współpracuje.

Podczas uroczystości 7 policjantów i 2 pracowników cywilnych zostało wyróżnionych nagrodą od Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. Burmistrz Paweł Lichtański wraz z samorządowcami z całego powiatu żagańskiego również wyróżnili policjantów i pracowników cywilnych, których trud i zaangażowanie w służbie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa powiatu żagańskiego. Łącznie przez samorządowców zostało wyróżnionych 23 policjantów oraz 5 pracowników cywilnych.

Burmistrz Paweł Lichtański wręczył wyróżnienia za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz mieszkańców Gminy Iłowa sierżantowi Adamowi Florczakowi oraz sierżantowi sztabowemu Przemysławowi Nagi.  Podziękował również wszystkim zebranym na sali Policjantom.

-To budujące, że tak ważne święto Policji odbywa się właśnie w iłowskim pałacu. Dziękuję za to Staroście Żagańskiemu Henrykowi Janowiczowi oraz Komendantowi Powiatowemu Policji w Żaganiu mł. insp. Danielowi Gotthardtowi. Dzisiejsze spotkanie jest ukoronowaniem pracy wszystkich policjantów w powiecie. Życzę państwu, aby wysiłek związany z pełnieniem tej odpowiedzialnej funkcji był źródłem wielu osiągnięć, satysfakcji i uznania – powiedział P. Lichtański.

Inspektor Krzysztof Sidorowicz pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim poinformował zebranych o wyborze wykonawcy budowy nowego komisariatu Policji w Iłowej – Wyłoniliśmy wykonawcę budowy komisariatu. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. Zakończenia możemy oczekiwać w listopadzie 2019 roku.

Święto Policji było również okazją do uhonorowania i podziękowania przedstawicielom administracji i samorządowcom za codzienną współpracę, pomoc i finansowe wsparcie policyjnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu żagańskiego. W ramach podziękowań Burmistrz Paweł Lichtański otrzymał okolicznościową odznakę żagańskiej Policji.

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczył policjantom p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp, insp. Krzysztof Sidorowicz. Pełna lista odznaczonych Policjantów znajduje się TUTAJ.

źródło: http://zagan.lubuska.policja.gov.pl