#Brawa dla Was!

7 kwietnia cała Polska dziękuje pracownikom służby zdrowia za ich walkę o nasze życie. Do akcji włącza się także Gmina Iłowa!

Każdego roku 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Święto ustanowione zostało przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950.

W tym roku to święto ma szczególny charakter. Walka z pandemią koronawirusa jest trudnym wyzwaniem dla wszystkich Polaków, jednak szczególnie dla pracowników służby zdrowia jest to okres wzmożonej pracy. W tym szczególnym dniu pragniemy podziękować za trud i poświęcenie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników punktów medycznych ratujących nasze zdrowie i życie.

Dziękujemy za każdy dzień i noc przy łóżkach pacjentów, za każdą konsultację telefoniczną, rozmowę, zainteresowanie i każdą minutę spędzoną w szpitalu, przychodni zdrowia, oddziale ratunkowym.

Opiekując się pacjentami ryzykujecie zdrowie swoje i swoich bliskich. Jesteście naszymi bohaterami, stojącymi na froncie tej nierównej walki.

My, mieszkańcy Gminy Iłowa wspieramy Was myślami i odpowiedzialnym zachowaniem. Deklarujemy, że będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i dbać o siebie, aby wspólnie przejść przez ten ciężki czas.

7 kwietnia o godzinie 13.00 stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy medykom za tę walkę. #BrawaDlaWas.

JESTEŚCIE NASZYMI BOHATERAMI!