Burmistrz Iłowej w pierwszej trójce

Paweł Lichtański Burmistrz Iłowej zajął III miejsce w rankingu Włodarz Roku 2020 w kategorii gmina miejsko-wiejska.

 

Wyniki ogłoszono w poniedziałek, 12 października, podczas odbywającego się w Gdyni Kongresu Perły Samorządu 2020, który zorganizowała redakcja Dziennika Gazety Prawnej.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo przypada na obchody 30-lecia pierwszych wyborów lokalnych i uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym. Dla naszej jednostki była to okazja do oceny i sporządzenia bilansu tych trzech dekad, a także do zastanowienia się, jak samorząd rozwijać i umacniać.

Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych. W efekcie zapewniając lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia. W obliczu powyższego przyznanie zaszczytnego trzeciego miejsca Burmistrzowi Iłowej w rankingu Włodarz Roku 2020 w kategorii gmina miejsko-wiejska nabiera szczególnego znaczenia.

Udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.