WAKACYJNA STREFA WRAŻEŃ

Pierwszy weekend wakacji 23-24 czerwca przywitaliśmy sportowo i śpiewająco.  Plac Wolności zamienił się tętniącą życiem sportową i artystyczną arenę. 

 

Na specjalnym boisku do street soccera, czyli  ulicznej piłki nożnej w sobotę grało kilkanaście drużyn piłkarskich dzieci w 5 grupach wiekowych.  W niedzielę na tym samym boisku zaprezentowali się dorośli piłkarze. 12 drużyn rywalizowało w dwóch grupach. Turniej zdominowali piłkarze rodem z Brazylii, którzy zajęli dwa miejsca na podium.

Na scenie zaprezentowały się grupy Żabek (wych. Agata Kraszewska), Niedźwiadków (wych. Urszula Herman) oraz Sówek (wych. Lucyna Chodakowska i Maria Zdanowska) z Przedszkola Miejskiego Akademia Małych Zuchów. Obejrzeliśmy także występy dzieci z sekcji instrumentalnej i tanecznej Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Zaprezentował się również zespół wokalny Uniwand pod batutą Wandy Edelman-Olechwier z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wieczorem Burmistrz Paweł Lichtański wręczył list gratulacyjny mieszkańcowi Iłowej – uczniowi Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żaganiu Robertowi Herczakowskiemu.

– W ubiegłym tygodniu do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu w sprawie przyznania stypendium sportowego Robertowi. Wniosek zostanie rozpatrzony do końca września. Wszystko wskazuje na to, że nasz mistrz, pochodzący i mieszkający w Iłowej otrzyma wsparcie finansowe z gminy.

17-letni uczeń SOSW będzie reprezentował Polskę podczas Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Niedzielny wieczór uświetnił występ zespołu Freaky Boys z hitem „Do białego rana” (40 mln odsłon na YOUTUBE) oraz  transmisja meczu Polska -Kolumbia w specjalnej strefie kibica.

Sponsorem tytularnym wydarzenia była firma CTP Invest deweloper, który zakupił nieruchomości w Strefie Aktywności Gospodarczej w Iłowej.

W niedzielę, 24 czerwca odbywał się również Festyn Rodzinny przy parafii,  zorganizowany przez księdza proboszcza, Tadeusza Lubiatowskiego,  wsparty przez parafian.  Jubileuszowy, piąty festyn rozpoczął się korowodem spod kościoła i zgromadził rekordową liczbę mieszkańców naszej gminy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia oraz galerii zdjęć:

FILM Z WYDARZENIA

 CTP Street Soccer CUP Iłowa 2018

GALERIA